Rasový útok na romský pár z Jeseníku opět před soudem

K Okresnímu soudu v Jeseníku se po necelém roce znovu vrací případ rasového útoku na romský pár. Na lavici obžalovaných usednou tři mladíci, kteří před rokem a půl mladou romskou rodinu surově napadli. Ke svému činu se už částečně doznali a jesenický soud je v lednu potrestal podmínkou. Rozsudek byl ale zrušen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Kauza rasově motivovaného činu se tedy opět vrátila k novému projednávání do Jeseníku. Tentokrát ale bude všechny okolnosti posuzovat jiný soudce. Ten původní se totiž cítil podjatý a využil práva se případu vzdát.

Martin Stiskala, Petr Blajze a Martin Jaš se podle obžaloby loni v červnu dobývali opilí do bytu romského páru - představili se dokonce jako policie. Po otevření dveří mladého muže pořezali a jeho těhotné družce poranili dlažební kostkou oko. Žena vypověděla, že na něj téměř nevidí.

Na dnešním líčení nebude chybět nový posudek o charakteru jejího zranění včetně trvalých následků. Pokud se prokáže, že jí trojice násilníků způsobila těžkou újmu na zdraví, hrozil by jim daleko přísnější trest.

Trojlístek mladíků - Jaš, Stiskala a Blajze - se v průběhu roku objevil u jesenického soudu několikrát. Vždy kvůli podezření z rasových útoků. Dnešní soud bude s největší pravděpodobností odročen.

Marika Táborská, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme