Rasový útok na romský pár z Jeseníku opět před soudem

K Okresnímu soudu v Jeseníku se po necelém roce znovu vrací případ rasového útoku na romský pár. Na lavici obžalovaných usednou tři mladíci, kteří před rokem a půl mladou romskou rodinu surově napadli. Ke svému činu se už částečně doznali a jesenický soud je v lednu potrestal podmínkou. Rozsudek byl ale zrušen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Kauza rasově motivovaného činu se tedy opět vrátila k novému projednávání do Jeseníku. Tentokrát ale bude všechny okolnosti posuzovat jiný soudce. Ten původní se totiž cítil podjatý a využil práva se případu vzdát.

Martin Stiskala, Petr Blajze a Martin Jaš se podle obžaloby loni v červnu dobývali opilí do bytu romského páru - představili se dokonce jako policie. Po otevření dveří mladého muže pořezali a jeho těhotné družce poranili dlažební kostkou oko. Žena vypověděla, že na něj téměř nevidí.

Na dnešním líčení nebude chybět nový posudek o charakteru jejího zranění včetně trvalých následků. Pokud se prokáže, že jí trojice násilníků způsobila těžkou újmu na zdraví, hrozil by jim daleko přísnější trest.

Trojlístek mladíků - Jaš, Stiskala a Blajze - se v průběhu roku objevil u jesenického soudu několikrát. Vždy kvůli podezření z rasových útoků. Dnešní soud bude s největší pravděpodobností odročen.

Marika Táborská, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme