Kanada 0:0 Česko

Rath a Bárta nebudou potrestáni za chování ve sněmovně

Poslanec ČSSD a středočeský hejtman David Rath ani předseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Vít Bárta nebudou potrestání za své chování při schůzích sněmovny koncem minulého roku. Toto rozhodnutí mandátového a imunitního výboru oznámil jeho předseda Bohuslav Sobotka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath (ČSSD) | Foto: Štěpán Kotrba

Bohuslav Sobotka také potvrdil, že na Davida Ratha přišla stížnost za výrok, adresovaný ministru zemědělství a bývalému středočeskému hejtmanovi Petru Bendlovi z ODS. Rath o něm při debatě o privatizaci krajských nemocnic mluvil jako o ‘užitečném idiotovi‘.

„V té diskusi zazněly argumenty, které se týkaly toho, že šlo spíše o řečnickou otázku a že výrok byl na hraně ostré parlamentní diskuse. Ale na základě jistých precedentů a zvyklostí, mandátový a imunitní výbor neshledal důvody pro zahájení disciplinárního řízení v této konkrétní záležitosti,“ uvedl Sobotka.

Předseda poslanců Věcí veřejných Vít Bárta pro změnu použil vulgární gesto při jednom z hlasování mnohahodinové debaty o reformních zákonech na listopadové schůzi sněmovny. Fotograf ho zachytil se vztyčeným prostředníkem.

Vít Bárta na schůzi Poslanecké sněmovny | Foto: ČTK

Bárta už dříve řekl, že gesto nepoužil úmyslně a dnes mu to po zhlédnutí záznamu z jednání uznal i mandátový a imunitní výbor sněmovny.

Milada Richterová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme