Rath obhájil prezidentství ČLK

David Rath obhájil křeslo šéfa České lékařské komory. Rozhodli o tom delegáti sjezdu komory v Brně. Rath bude tedy i v příštích čtyřech letech prezidentem této stavovské organizace. Obdržel 196 z 292 platných hlasů. O funkci se utkali tři kandidáti: vedle Ratha i kandidát Koalice ambulantních lékařů, varnsdorfský gynekolog Ivan Sucharda, a brněnský soukromý psychiatr Jiří Berka za sdružení soukromých lékařů a podnikatelů ve zdravotnictví Skalpel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

Bývalý předseda a dnešní sekretář MUDr. Miroslav Havrda z Hradce Králové vytýká poslednímu vedení komory přezíravost k problému financování péče poskytované soukromými lékaři."Česká lékařská komora se nyní soustředila na to, aby ti smluvní lékaři měli co nejlepší podmínky. Ale jsou tady i další lékaři. A tito už nemají smlouvy s pojišťovnami. No a tam si myslím, že lékařská komora prakticky žádný servis neposkytuje. Myslíme si, že by mohlo dojít k obměně prezidenta České lékařské komory."

Markéta Kaclová, Marta Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme