Rath podal další ústavní stížnost. Nelíbí se mu zablokování jeho majetku a peněz

Z vazebně stíhaného poslance Davida Ratha se stal pravidelný dopisovatel Ústavnímu soudu. Do Brna poslal už sedmou ústavní stížnost. Tři mu už soudci odmítli a na vyřízení teď čekají další čtyři jeho podněty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní eskorta odvádí obviněného poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD) od soudu, který podruhé projednával jeho žádost na propuštění z vazby | Zdroj: ČTK

Poslední z nerozhodnutých stížností směřuje proti zajištění jeho nemovitého majetku a peněz. Ty stát zablokoval jako náhradní hodnotu výnosu z trestné činnosti.

Pokud by David Rath byl odsouzen z převzetí úplatku a tyto peníze by se nepodařilo dohledat, pak tato náhradní hodnota propadne státu.

V minulých stížnostech zase Rath kritizoval vazbu, která v jeho případě trvá od května. Dále si stěžoval už i na postup Poslanecké sněmovny, která povolila jeho stíhání, na vazbu a její podmínky.

Státní zástupce by v příštích týdnech měl začít sepisovat obžalobu. Obhájce Roman Jelínek očekává, že oproti obvinění se bude obžaloba významně lišit:

„Dojde tam zcela určitě k přeformulování. Jsem velmi zvědav, k jakému přeformulování. Jak ta trestná činnost nakonec bude postavena.“

Ratha také v příštích dnech čeká stěhování. Přesune se do některé z vazebních věznic v Praze, tedy buď na Pankrác nebo do Ruzyně. Důvodem není to, aby byl hejtman blíž rodině, ale kvůli snížení nákladů na každodenní převoz.

V prvním čtvrtletí příštího roku by totiž mohl začít s Rathem soud a pravidelné cestování by se vězeňské službě prodražilo.

Policie viní tehdejšího středočeského hejtmana z přijetí sedmimilionového úplatku.

Martin Drtina, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme