Rath se podle soudu musí Rögnerové omluvit

Prezident České lékařské komory David Rath se musí omluvit senátorce Heleně Rögnerové. Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze. Jádrem jejich sporu byl nevhodný výrok, který Rath uvedl na adresu bývalé ředitelky Fakultní nemocnice v Motole v lednu roku 1998 ve vysílání Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

H. Rögnerová a D. Rath | Foto: Michal Doležal

David Rath se musí podle soudkyně omluvit do tří dnů od doručení rozsudku, a to dopisem tohoto znění: "Omlouvám se Vám za níže uvedené nepravdivé výroky, které jsem pronesl na rozhlasové stanici Radiožurnál dne 14. ledna 1998." Rath se musí omluvit za svá slova o tom, že Rögnerová vydala oběžník, který mu připomíná tuhý komunismus. O oběžníku dokonce řekl, že zaměstnanci nemocnice mají být hodnoceni i podle toho, "jak moc jsou v předklonu a u zadní části paní ředitelky." Za ostatní výroky, které byly předmětem žaloby, se šéf lékařské komory ale bývalé ředitelce omlouvat nemusí.

David Rath ani Helena Rögnerová dnes u soudu nebyly, protože jsou služebně v zahraničí. Rathův advokát Jan Mach byl s výrokem soudu docela spokojen. "Ten rozsudek je skutečně pro nás v zásadě velmi příznivý, protože pět nejdůležitějších bodů té žaloby bylo zamítnuto." Právní zástupkyně Rögnerové odmítla rozsudek komentovat.

Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme