Rathem zavrhovaný projekt dostal cenu Evropské komise

Kontroverzní projekt internetových zdravotních knížek, které ministr zdravotnictví David Rath nechce, získal ocenění Evropské komise. Na mezinárodní konferenci ve španělské Malaze se umístil mezi třemi nejúspěšnějšími evropskými elektronickými zdravotními projekty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

VZP | Foto: Marián Vojtek

Jak Radiožurnálu přímo z Malagy řekl Pavel Hronek ze společnosti IZIP, odborníci na internetových zdravotních knížkách oceňovali zejména jejich brzkou ekonomickou návratnost.

"Přestože komise, která to posuzovala, byla velmi konzervativní, a posuzované náklady pro jistotu zdvojnásobila, výnosy zase pro jistotu o polovinu snížila, přesto podle ní náklady spojené se zavedením systému IZIP se již v roce 2005 vrátily," řekl Hronek.

Naše ministerstvo zdravotnictví však mezinárodní ocenění projektu internetových zdravotních knížek rozhodně nebere vážně. Náměstek ministra Vladimír Dryml tvrdí, že například v právě v ekonomických kalkulacích se odborníci Evropské komise mýlí.

"Od roku 2001 do roku 2005 v materiálech VZP nebylo nikde řečeno, jaký to byl přínos pro VZP. Přitom se proinvestovalo nebo ještě proinvestuje téměř půl miliardy korun. Takže si myslím, že Evropská unie je asi někde jinde, než je Česká republika v posouzení ekonomických návratností celého projektu," dodal.

Vít Dvořák, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme