Rathova nová advokátka nestíhá prostudovat spis. Žádá o odložení procesu

Nová právnička Davida Ratha Marcela Ondřejová nestihne do poloviny července prostudovat celý spis. Pokud prý nedostane další čas, nemůže svého klienta hájit. Bývalému poslanci Rathovi advokátku ex offo soud přidělil ve finále údajné korupční kauzy po tom, co přišel na květnové hlavní líčení bez obhájce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath u soudu | Foto: Filip Jandourek

„Paní doktorka mne informovala, že stačila přečíst zhruba třetinu materiálu a pan soudce jí nechce dát další čas. Pokud jí nevyhoví, není schopna zajistit obhajobu,“ vysvětluje obžalovaný David Rath.

Jeho současná obhájkyně Marcela Ondřejová přidělená ex offo, tedy z úřední moci, už poslala na Krajský soud v Praze tři žádosti o prodloužení lhůty na prostudování kauzy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rathova advokátka žádá o odložení procesu. Natáčela o tom Veronika Hlaváčová

První z nich soudce vyhověl - termín hlavního líčení přesunul na 13. července. Druhou zamítl a o třetí podle Ludmily Molišové teprve rozhodne:

„Ve druhé žádosti soud nevyhověl, neboť prodlouženou lhůtu, kterou obhájkyni poskytl, považuje za dostatečnou. O žádosti z 29. 6. soud po poradě celého senátu rozhodne do konce týdne.“

Státní zástupce Petr Jirát nechce současnou situaci komentovat. Už dřív ale řekl, že David Rath zdržuje, protože se brání nástupu do vězení. Je teoreticky možné, že nakonec odmítne i soudem přidělenou advokátku:

„Obžalovaný samozřejmě nemusí souhlasit s tím, že mu byl ustanoven obhájce ex offo. Má samozřejmě právo okamžitě si zvolit jakéhokoli jiného obhájce. Takoví zvolení obhájci mají přednost před obhájcem stanoveným.“

Státní zástupce Jirát navrhl obžalovanému Rathovi devítiletý trest vězení a propadnutí veškerého majetku.

Kauza David Rath | Foto: Český rozhlas

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme