Razie ve Škodě. Celní správa zasahovala v Plzeňském kraji kvůli podezření z daňových úniků

Celníci provedli razii kvůli podezření z daňových úniků v souvislosti se Škodou Plzeň. Mluvčí celníků Martina Kaňková bez dalších podrobností potvrdila, že v Plzeňském kraji „probíhají úkony trestního řízení“. Věc dozoruje pražské vrchní státní zastupitelství. Jeho šéfka Lenka Bradáčová nechtěla specifikovat, jakých subjektů se akce týká.

Aktualizováno Plzeň (Aktualizováno: 19:17 31. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Můžeme potvrdit, že v areálech společností patřících do skupiny Škoda Transportation dnes zasahovaly složky Celní správy, řekla mluvčí strojírenské skupiny Škoda Transportation Lubomíra Černá k zásahu, na nějž upozornila Česká televize.

Z informací, které zatím máme k dispozici, vyplývá, že řízení se týká některých obchodních vztahů společnosti uzavřených v roce 2014,“ dodala. Společnost podle Černé s Celní správou spolupracuje.

Česká Škoda Transportation vyhrála tendr na soupravy varšavského metra. Cena je téměř 10 miliard

Číst článek

„Mohu pouze sdělit, že Vrchní státní zastupitelství v Praze vykonává dozor nad úkony trestního řízení, kterými se zadokumentovávají důkazy. Nebudeme potvrzovat ani subjekty, ani obsah úkonů, které se právě provádějí. Co vám potvrdíme, je to, že úkony ve věci provádí celní správa,“ řekla Bradáčová.

Doplnila, že další informace k věci poskytovat nebude. Rovněž mluvčí celníků napsala, že v této fázi řízení nelze k věci uvést žádné další informace.

bar, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme