Razie ve věznici Mírov končí, policejní inspekce oznámí podrobnosti

Ve věznici Mírov na Šumpersku by dnes měla skončit rozsáhlá razie. Policejní inspekce tam už o víkendu zadržela osm zaměstnanců včetně dvou dozorců. Následovaly domovní prohlídky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vazební věznice v Teplicích začala propouštět vězně na základě amnestie vyhlášené prezidentem | Zdroj: ČTK

„Běží výslechy, domovní prohlídky, prohlídky dalších prostor. Jsou obviňovány některé ze zadržených osob,“ popsala zásah mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Radka Sandorová.

Podle ní lze z taktických důvodů sdělit další podrobnosti až dnes, kdy akce pravděpodobně skončí. Zatím není jasné, z čeho jsou zadržení pracovníci věznice podezřelí.

Mírov patří mezi tři věznice, které mají zvláštní režim pro doživotně odsouzené. Trest si zde odpykává například Jiří Kajínek.

Naposledy podobně inspekce zasahovala loni v listopadu. Policie tehdy obvinila v Ostravě-Heřmanicích 11 lidí včetně čtyř dozorců, kteří se údajně podíleli na krádežích mědi. Teď jim hrozí až osm let vězení.

Začátkem téhož měsíce našla inspekce při preventivní razii ve Valdicích mobilní telefony a bodné zbraně. Odběry krve navíc odhalily přítomnost drog v krvi šesti z 307 vytipovaných vězňů.

Alžběta Havlová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme