Reakce policie: silniční hlídku, která spoutala dceru řidičky, prověří odbor vnitřní kontroly

Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje na svém webu zveřejnilo reakci k případu brněnské silniční kontroly, kde situace skončila zadržením dcery kontrolované řidičky kvůli odmítnutí vydání občanského průkazu kontrolujícímu policistovi. O případu v neděli informoval server iROZHLAS.cz.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Policie ve vyjádření uvádí, že řidičku zastavila poté, co ji policisté důvodně shledali podezřelou ze spáchání přestupku podle § 24 odst. 4 písm. b) zákonu č. 361/2000 Sb., tedy nedovoleného couvání a otáčení na křižovatce s řízeným provozem a v její těsné blízkosti.

Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku. Hlídka ji spoutala a odvezla na stanici

Číst článek

Jako svědkyni spácháného přestupku chtěla hlídka legitimovat i spolujezdkyni. Ta však opakovaně odmítala předložit občanský průkaz. V následné reakci policie dceru spoutala, jak popsal server iROZHLAS.cz v článku Dcera zastavené řidičky odmítla ukázat občanku. Hlídka ji spoutala a odvezla na stanici“.

Poručík Pavel Šváb ve vyjádření píše: „I přesto, že celý případ při prvotním posouzení nejeví známky pochybení policistů, nechal ředitel krajského ředitelství Jihomoravského kraje na základě spekulací, které se objevily v médiích, celou věc prověřit příslušným odborem vnitřní kontroly.“ Původně na dotaz serveru iROZHLAS.cz mluvčí Šváb uvedl, že odbor vnitřní kontroly se tímto případem nezabývá.

Údajný přestupek řidičky bude projednávat příslušný správní orgán, který zároveň bude řešit i přestupek spolujezdkyně proti veřejnému pořádku. Toho se měla dopustit právě při neuposlechnutí výzvy policistů.

Ze silniční kontroly neexistuje žádný videozáznam pořízený hlídkou. K dispozici je od řidičky pouze několik málo kvalitních snímků.

iROZHLAS.cz požádal o vyjádření také ministra vnitra Milana Chovance, ten přes mluvčí odkázal na Policejní prezidium.

Ondřej Golis, Lukáš Řezník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme