Realisté představili prezidentského kandidáta. Je jím šéf Asociace zbrojařů Jiří Hynek

"Má kandidatura je naprosto reálná a realistická." Na tiskové konferenci v pondělí dopoledne představila politická strana Realisté svého kandidáta pro prezidentské volby v lednu příštího roku. Je jím šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky, spoluzakladatel a tajemník politické strany Realisté a lídr kandidátky strany v Ústeckém kraji, Jiří Hynek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Hynek

Jiří Hynek | Zdroj: Realisté

Tiskovou konferenci zahájil zakladatel a mentor strany Petr Robejšek, který uvedl, že současný svět žije ve znamení dvou hlavních témat, a to obrana národa a posílení národní hrdosti. Proto podle něj Realisté vybrali ideálního člověka, který se v této oblasti dobře orientuje a bude velkou změnou oproti špatné vládě dosavadních politických stran, které tuto zemi řídí v těchto oblastech nedokonale.

Právě orientace v bezpečnostním a vojenském prostředí je podle Robejška jedním z důvodů, proč Realisté zvolili za svého kandidáta právě Hynka.

100 dnů v roli prezidenta? Uspořádat Dětský den na Hradě, obnova národa i konec ombudsmanky, plánují kandidáti

Číst článek

Úkolem prezidenta je podle jeho slov hájit národní zájmy, být vrchním velitelem ozbrojených sil a podporovat český průmysl. "Jiří Hynek se nebude muset nic učit, má všechny předpoklady, aby byl silným kandidátem," míní Robejšek.

"Chtěl bych při výročí 100 let od založení Československa prezidentem hrdého a sebevědomého národa lidí, kteří se nebojí se vztyčenou hlavou říct svůj vlastní názor a bránit svou zemi," uvedl Hynek. "Prezident v dnešním světě musí především hájit národní zájmy a mít je vždy v srdci na prvním místě, což já mám," dodal.

Sběr 50 tisíc podpisů, které jsou podmínkou pro prezidentskou kandidaturu, zahájí Realisté v úterý. V ulicích měst se objeví petiční stánky. Podporu pro kandidaturu si Hynek pokusí zajistit také u poslanců a senátorů, přičemž neprozradil, které přímo osloví. Pro to, aby se mohl zúčastnit voleb, potřebuje podpisy deseti senátorů a dvaceti poslanců.

Drahoš napodobil Horáčka a Zemana. Pro boj o Hrad nasbíral 78 321 podpisů

Číst článek

Limit 50 tisíc podpisů dosáhli tři kandidáti. Stávající prezident Miloš Zeman, textař a podnikatel Michal Horáček a vědec Jiří Drahoš. Podpisy minimálně deseti senátorů disponuje teplický primátor a senátor Jaroslav Kubera (ODS).

Hynek se tak zařadí po bok lékaře a aktivisty Marka Hilšera, někdejšího šéfa mladoboleslavské automobilky Škoda Auto Vratislava Kulhánka, bývalého poslance Miroslava Sládka a dalších, kteří svůj zájem o post prezidenta republiky deklarovali, avšak potřebnými podpisy zatím nedisponují.

Jakub Grim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme