Realitní kancelář nás podvedla, tvrdí demonstranti

Klienti realitní kanceláře Prolux Consulting demonstrovali na Václavském náměstí v Praze před sídlem firmy, aby upozornili na nezvyklé smluvní podmínky. Podepsali totiž smlouvy, ve kterých se zavázali zaplatit realitní kanceláři provizi i za prodej, který nezprostředkuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Byty | Foto: Tomáš Adamec

Spor se týká 380 případů. Podle právničky klientů Dagmar Peckové tkví problém v tom, že realitní kancelář si bere provize za něco, co je jen inzercí, nikoli zprostředkováním prodeje.

Pecková tvrdí, že se tím jednatelé a makléři firmy dopustili trestného činu podvodu. „Ve smlouvě je napsáno, že Proluxu provize náleží i v případě, že si to klient prodá sám nebo přes jinou realitní kancelář,“ vysvětluje.

„Smlouva je uzavřena na dobu dvanácti měsíců a není možné ji ukončit. Člověk když ji podepíše a nechce platit provizi, nesměl by to dvanáct měsíců prodat,“ upozorňuje Pecková na nezvyklé podmínky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Právnička Dagmar Pecková o nezvyklých podmínkách realitní kanceláře

Jedna z poškozených klientek vypráví, jak jí makléř ukázal jen přední stranu smlouvy a neustále odváděl její pozornost, kdykoli se chtěla do smlouvy podívat.

Podle Prolux Consulting si stěžují jen klienti, kteří nechtějí zaplatit částky, ke kterým se podpisem smlouvy zavázali, a poškozují tím jméno firmy.

Policie vyšetřuje případ už rok, ale zatím nikoho neobvinila.

Sdružení obrany spotřebitelů doporučuje najmout si při prodeji nebo koupi nemovitosti právníka.

Květa Moravcová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme