Rebelové si pád vlády nepřejí. Daňový balíček s vyšší DPH ale nepodpoří

Rebelové ODS nepodpoří daňový balíček, se kterým vláda spojila svoji existence, pokud z něj nevypadne zvyšovaní DPH a vyšší zdanění bohatých. Řekl to lídr nespokojených poslanců Petr Tluchoř.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Tluchoř mluví s novináři v Brně, kde probíhá kongres ODS. 3. 11. 2012 | Zdroj: ČTK

„My jsme připraveni, pokud se ten balíček nezmění, hlasovat proti špatnému návrhu zákona. Jestli někdo s tím spojuje pád vlády, tak je to jeho rozhodnutí,“ prohlásil Tluchoř a dodal:

„Jestli někdo vyhlásí, že pokud balíček neprojde, tak skočí z mostu, tak to nebude my, kdo toho člověka shodí z mostu. My říkáme, že nebudeme hlasovat pro tento špatný zákon.“

Exministr zemědělství a středočeský poslanec Ivan Fuksa řekl, že rebelové nechtějí, aby vláda skončila. Zároveň ale odmítají zvyšování daní.

„Nepřeji si pád vlády, nechceme předčasné volby, my je nenavrhujeme. Nechceme předávat moc ČSSD a komunistům, my to neděláme. Do toho nás tlačí premiér,“ řekl Fuksa.

„Jsme ve shodě i s ministrem financí, že nechceme zvyšovat deficit státního rozpočtu, ale nechceme prostě zvyšovat daně. A to je složitá rovnice, je to spíše matice, která má mnoho neznámých. A to se musí nějakým způsobem do středy vyřešit,“ uzavřel poslanec.

Martina Spěváčková, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme