Recesisté žádají zrušení českokrumlovského zámku

Na debaty kolem existence otáčivého hlediště v areálu českokrumlovského zámku zareagovalo tamní recesistické sdružení po svém. Rozpoutalo kampaň za úplné zrušení zámku. Recesisté sice odstranění točny ze zámecké zahrady v zásadě podporují, ale říkají, že jde o polovičaté řešení. Organizátoři proto požadují odstranění celého zámeckého komplexu a uvedení skalního ostrohu, na kterém byl zámek vybudován, do původního stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zámek Český Krumlov | Foto: Libor Sváček

Jak celá akce vznikla, to Českému rozhlasu řekl jeden z jejích iniciátorů Richard Tichý: "Celá akce vznikla jako legrace někde večer u piva s partou kamarádů. I na internet na adresu demolice.latran.cz jsme umístili hlasování, kde máme varianty: buďto zcela zámek odstranit a uvést lokalitu do původního stavu, nebo zámek přemístit na vhodnější lokalitu, třetí variantu, kterou navrhujeme, je natřít zámek modrou barvou, tak aby splynul s oblohou a čtvrtá varianta je zakrýt zámek maskovací sítí."

Markéta Kaclová, Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme