Recesisté žádají zrušení českokrumlovského zámku

Na debaty kolem existence otáčivého hlediště v areálu českokrumlovského zámku zareagovalo tamní recesistické sdružení po svém. Rozpoutalo kampaň za úplné zrušení zámku. Recesisté sice odstranění točny ze zámecké zahrady v zásadě podporují, ale říkají, že jde o polovičaté řešení. Organizátoři proto požadují odstranění celého zámeckého komplexu a uvedení skalního ostrohu, na kterém byl zámek vybudován, do původního stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zámek Český Krumlov | Foto: Libor Sváček

Jak celá akce vznikla, to Českému rozhlasu řekl jeden z jejích iniciátorů Richard Tichý: "Celá akce vznikla jako legrace někde večer u piva s partou kamarádů. I na internet na adresu demolice.latran.cz jsme umístili hlasování, kde máme varianty: buďto zcela zámek odstranit a uvést lokalitu do původního stavu, nebo zámek přemístit na vhodnější lokalitu, třetí variantu, kterou navrhujeme, je natřít zámek modrou barvou, tak aby splynul s oblohou a čtvrtá varianta je zakrýt zámek maskovací sítí."

Markéta Kaclová, Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme