Recidivista obviněný ze znásilnění školačky se den před jednáním soudu oběsil

Recidivista Jaroslav Hlavina, který byl podezřelý ze znásilnění školačky, spáchal sebevraždu. Dnes si měl u Krajského soudu v Plzni vyslechnout obžalobu, soudní jednání ale bylo zrušeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vazební věznice | Foto: Jan Pácha | Zdroj: Český rozhlas

Podle informací soudu se Hlavina oběsil ve věznici v neděli ráno, a to na tkaničce od boty. Obviněnému hrozilo za znásilnění školačky až 15 let vězení.

Trestného činu se Hlavina podle spisu dopustil letos v lednu. Dvanáctiletou dívku, dceru svých rodinných známých, nutil k různým sexuálním praktikám. Obžalován byl jako zvlášť nebezpečný recidivista. Za stejné činy už ho totiž soud několikrát poslal do vězení.

Během svého života si pětapadesátiletý muž z Domažlicka třikrát změnil jméno. Například před čtyřmi lety nastoupil pětiletý trest za sex s nezletilými školačkami jako Jaroslav Fictum.

Během podmínečného propuštění se podle policie dopustil dalšího znásilnění na jedenáctileté dívce. V tomto případě už byl souzen pod jménem Liška.

Přečtěte si také:
Podezřelý z dvojnásobné vraždy se oběsil
Vrah z metra se ve vězení oběsil

Martin Hromádka, Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme