Recidivista ohrožoval pistolí posádku sanitky

Scénu jako z akčního filmu zažili záchranáři v pražské Vinohradské nemocnici. Když chtěli areál opustit, blokovalo jim výjezd osobní auto. Záchranáři na něj zatroubili, načež z vozu vystoupil muž a zamířil na ně pistolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sanitka | Foto: Marián Vojtek

"Posádka sanity ihned uvědomila dispečink záchranné služby, který zavolal policii. Muž mezi tím zmizel v areálu nemocnice. Policisté na útočníka počkali před ambulancí, kde byl zřejmě na vyšetření, a zadrželi ho," popsala incident mluvčí pražské záchranky Simona Cigánková.

Podle prvních informací pražské záchranné služby je podezřelý jedenadvacetiletý muž recidivista, který asi před půl rokem ohrožoval zbraní policistu, jenž ho zatýkal. Je prý o něm také známo, že ve svém automobilu vozí kromě střelné zbraně také baseballovou pálku a útočný nůž.

"Zdravotnická záchranná služba podá na nebezpečného pachatele trestní oznámení," podotkla Cigánková. Doplnila, že tento útok je již šestnáctým napadením záchranářů v Praze v letošním roce.

Jana Petrová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme