Recidivista se přišel trutnovským policistům sám udat s ‚prosbou‘, aby ho na zimu zavřeli do vězení

Policejní komisař v těchto dnech zahájil trestní stíhání proti 26letému recidivistovi, kterého policisté zadrželi a obvinili ze spáchání zločinu krádež a z přečinu porušování domovní svobody.

Trutnov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž se přišel udat sám. | Foto: Martin Pekárek/CNC | Zdroj: Profimedia

Konkrétně ho policisté viní ze 16 případů protiprávního jednání. Podle obvinění měl odcizit vozidlo za účelem získání financí, v několika případech měl násilím vniknout do objektů, ze kterých odcizil potraviny, alkohol a cenné věci, které zpeněžil, a také měl v jedné chatce přenocovat.

Soud uložil tři roky vězení řidiči za nehodu u Špindlerova Mlýna, při které zahynul generál Jakubů

Číst článek

Mimo jiné měl okrást kamaráda, který ho pozval na návštěvu, a v neposlední řadě šel nejméně pětkrát na nákup do obchodu s potravinami bez peněz. Tímto protiprávním jednáním způsobil škodu téměř 50 tisíc korun.

Muž, který byl již v minulosti odsouzen za krádeže a je uživatelem pervitinu, se trutnovským policistům přišel udat sám s ‚prosbou‘, aby ho na zimu zavřeli do vězení.

Policejní komisař včera k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného do vazby, který soudce Okresního soudu v Trutnově ve čtvrtek 3. prosince 2020 akceptoval a muž je stíhán vazebně.

S ohledem na to, že činnost páchal i v době nouzového stavu, mu ale v případě prokázání viny hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

baj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme