Po Albánii i Řecko. Česko vyšle do země konvoj 15 vozidel a 36 hasičů na pomoc s požáry

Česká republika pomůže Řecku, které se potýká s rozsáhlými lesními požáry. V sobotu vyrazí do této středomořské země konvoj 15 vozidel a 36 hasičů, informoval v pátek večer na twitteru Hasičský záchranný sbor ČR. O vyslání hasičské jednotky rozhodl ministr vnitra Jan Hamáček po dohodě se šéfem české diplomacie Jakubem Kulhánkem (oba ČSSD).

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pomoc, na níž se podíleli policisté a hasiči, už během pátku dorazila do Albánie, kterou také postihly ničivé požáry. Přiletěl tam policejní vrtulník s hasicím vakem a pětičlennou posádkou.

Několik středomořských států v současné době bojuje se silnými lesními požáry. V Řecku hasiči likvidují 56 lesních požárů. Úřady evakuovaly několik vesnic poblíž ničivého požáru severně od Atén, včetně střediska pro žadatele o azyl.

Oheň zničil desítky domů, dva lidé zemřeli. Tisíce dalších musely prchnout do bezpečí. Situace se zhoršila také na druhém největším řeckém ostrově Euboia.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme