Redaktoři České televize se poprali s Balvínem

Redaktoři České televize se poprali se svým bývalým ředitelem Jiřím Balvínem. K události došlo na rautu, který se konal po skončení přenosu televizních cen Týtý v prostorách pražského Kongresového centra. Konflikt začal mezi druhou a třetí hodinou po půlnoci na toaletě hádkou mezi Balvínem a redaktorem Markem Wollnerem. Později potyčka pokračovala za účasti dalších redaktorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Balvín | Foto: Česká televize

Wollner popsal Radiožurnálu, jak viděl incident ze svého pohledu. "Pan Balvín mne na toaletě osočil, že jsem při natáčení reportáží nepostupoval poctivě. To jsem jednoznačně popřel. Pan Balvín však vyrukoval s dalším obviněním. Řekl jsem mu, že pokud bude tvrzení opakovat, tak přestanu diskutovat a jednoduše řečeno mu jednu třepnu. Pan Balvín urážku ještě několikrát zopakoval, takže jsme stáli tváří v tvář, já jsem do něco strčil a tím pro mne celý případ skončil."

Incident popsal Radiožurnálu i redaktor ČT Robert Záruba. "My jsme se tam vlastně chytli s tou společnosti, kterou tam on kolem sebe a před sebou v tu chvíli měl. Já jsem se s ním dostal do jediného kontaktu, a to u šaten, kde jsme se v klidu rozloučili, něco jsme si k tomu řekli a podali jsme si ruce. Já osobně jsem s ním měl tento jediný kontakt a myslím, že i ostatní kluci, protože jsme se k němu nedostali. Jediné, co já vím, že dal Filipovi Černému ránu, kterého já jsem bránil. Já jsme si nevšiml, že by byl zraněn nějak. Prošel úplně v pohodě."

Vedoucí PR oddělení České televize Richard Klatovský k incidentu Radiožurnálu řekl. "Ten incident proběhl v pozdních nočních hodinách a bývalý ředitel České televize pan Balvín se podle vyjádření redaktorů České televize hrubým způsobem dotkl jejich profesní cti. Ti se nechali slovními a fyzickými útoky vyprovokovat k impulzivní reakci, takže došlo k drobné potyčce. Česká televize incidentu lituje a teto způsob reagování na urážky poládá za nešťastný, nicméně jsme předsvědčeni, že iniciátory incidentu nebyli redaktoři České televize."

Balvínův názor je opačný - tvrdí, že byl napaden a po lékařském ošetření podal trestní oznámení na redaktora Marka Wollnera. ČT nemá v úmyslu se kvůli incidentu obracet na policii. Balvín oznámení na policii podal. "Vyhledal jsem lékařské ošetření. Mám pohmožděnou krční páteř a tržnou ránu uvnitř obličeje. Podal jsem oznámení na policii o celém incidentu."

Rada České televize okolnosti potyčky pravděpodobně nebude prošetřovat. Řekl to místopředseda rady Ladislav Miler. Očekává, že radu bude o postoji vedení veřejnoprávní televize k případu informovat prozatímní ředitel Petr Klimeš. V souvislosti s konfliktem mezi Balvínem a televizními redaktory místopředseda rady Miler zmínil vznikající etický kodex zaměstnanců veřejnoprávní televize. Projednat ho má Poslanecká sněmovna.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Petr Doležel, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme