Ředitel ČT ujistil poslance o včasném provedení auditu

Prozatímní ředitel České televize Jiří Balvín více než dvě hodiny odpovídal poslancům z komise pro sdělovací prostředky a kulturního výboru na jejich dotazy ohledně svého dosavadního působení v této funkci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naznačil, že Českou televizi čeká reorganizace a změny, které by se měly mimo jiné týkat programového schématu a zvýšeného sledování objektivity a vyváženosti pořadů. Poslance také ujistil, že audit hospodaření České televize bude ukončen do určených 90 dnů tedy do 21.května.

Jiří Balvín Českému rozhlasu řekl, že hospodaření České televize je třeba projasnit nejen v pohledu do minulosti, ale také směrem do budoucna. Za nutné přitom označil zachování 1 % vysílacího času pro reklamu a nastolení diskuse o výši koncesionářských poplatků.

Informace o auditu byla jediná informace, která uspokojila členku mediální komise sněmovny Kateřinu Dostálovou z ODS, která schůzku s Balvínem iniciovala. S řadou informací - jak řekla Českému rozhlasu 1 - Dostálová spokojená není. Vadí jí, že se ředitel poradil s odbory a na základě toho se rozhodl zaměstnancům i dobu stávky proplatit.

Dále ji neuspokojili informace o tom, zda Jiří Balvín vyvodí důsledky z řady prezentací emocí a pochybení v televizní redakci zpravodajství. Dostálová se proto chce na prozatímního ředitele ČT písemnou formou obrátit s žádostí a vysvětlení.

Další člen sněmovní mediální komise sociální demokrat Miloslav Kučera byl naopak se schůzkou s prozatímním ředitelem ČT spokojen. Podle něj je dobře, že se slyšení konalo v korektní atmosféře a řada věcí se vyjasnila.

Je také dobře, že prozatímní ředitel slyšel názory poslanců. Podle by to měl chápat tak, že to není válka mezi politiky a Českou televizí. Poslanci jen chtějí, aby byla Česká televize televizí veřejné služby.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme