Ředitel Městské policie Ostrava zemřel při nehodě

Ředitel Městské policie Ostrava Jiří Veselý dnes tragicky zemřel. Třiapadesátiletý policista, který do své nové funkce nastoupil teprve v červenci po svém odchodu z postu ředitele policejní školy v Holešově, se stal obětí dopravní nehody při své soukromé cestě do Polska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní ředitel Jiří Veselý

Policejní ředitel Jiří Veselý | Foto: Městská policie Ostrava

Nehoda stala kolem 09:50 na dálnici A4 mezi jihopolskými městy Vratislav a Katowice u vesnice Lipowa. Podle informací ČTK s odvoláním na mluvčí polského policejního prezidia sjel vůz značky Škoda Octavia na 202. kilometru dálnice ve směru do Katowic mimo vozovku, převrátil se a narazil do viaduktu.

Informaci o tragické události před 16:00 Českému rozhlasu Ostrava neoficiálně potvrdila také česká konzulka ve Varšavě Jarmila Eliášová. "Nemám to zatím potvrzeno písemně. Stala se nehoda, stala se u Opole. Obětí byl pan Veselý, ale jestli to byla ta osoba, to v tuto chvíli nevím. Čekáme na vyjádření policie."

Jiří Veselý byl odpůrcem toho, aby městští strážníci sehrávali roli udílečů pokut za dopravní přestupky. Chtěl, aby se v Ostravě více zaměřili na pomoc lidem a na snižování pouliční kriminality. Své plány už částečně suktečnil. V krajském městě začali fungovat okrskoví strážníci, kteří se starají o vybrané ulice a mají bližší kontakt s lidmi.

Ivana Šuláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme