Ředitel Městské policie Ostrava zemřel při nehodě

Ředitel Městské policie Ostrava Jiří Veselý dnes tragicky zemřel. Třiapadesátiletý policista, který do své nové funkce nastoupil teprve v červenci po svém odchodu z postu ředitele policejní školy v Holešově, se stal obětí dopravní nehody při své soukromé cestě do Polska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní ředitel Jiří Veselý | Foto: Městská policie Ostrava

Nehoda stala kolem 09:50 na dálnici A4 mezi jihopolskými městy Vratislav a Katowice u vesnice Lipowa. Podle informací ČTK s odvoláním na mluvčí polského policejního prezidia sjel vůz značky Škoda Octavia na 202. kilometru dálnice ve směru do Katowic mimo vozovku, převrátil se a narazil do viaduktu.

Informaci o tragické události před 16:00 Českému rozhlasu Ostrava neoficiálně potvrdila také česká konzulka ve Varšavě Jarmila Eliášová. "Nemám to zatím potvrzeno písemně. Stala se nehoda, stala se u Opole. Obětí byl pan Veselý, ale jestli to byla ta osoba, to v tuto chvíli nevím. Čekáme na vyjádření policie."

Jiří Veselý byl odpůrcem toho, aby městští strážníci sehrávali roli udílečů pokut za dopravní přestupky. Chtěl, aby se v Ostravě více zaměřili na pomoc lidem a na snižování pouliční kriminality. Své plány už částečně suktečnil. V krajském městě začali fungovat okrskoví strážníci, kteří se starají o vybrané ulice a mají bližší kontakt s lidmi.

Ivana Šuláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme