Ředitel Motola dokazoval novinářům, že korupci svým zaměstnancům zakázal

Poté, co se na internetu objevil sestřih z interního videa fakultní nemocnice v Motole, pustil její ředitel Miloslav Ludvík novinářům celý záznam včetně pasáží, které se autorovi sestřihu nehodily. Ludvíkovo tvrzení, že šlo o videosekvence vytržené z kontextu, se tím částečně potvrdilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Ludvík, ředitel Fakultní nemocnice v Motole | Foto: Šárka Ševčíková

„Na tuto nahrávku nelze koukat černobíle,“ zhodnotil poté kauzu reportér Českého rozhlasu Petr Sehnoutka, který byl na tiskové konferenci přítomen. „Třeba ti slavní kuliši od ředitele. Ředitel to dnes komentoval tak, že tím nemyslel aby lékaři někoho upřednostňovali, ale jen aby se těmto prominentům nemstili jen proto, že to jsou kuliši.“

Sehnoutka upozorňuje i na pasáž, kde ředitel hovořil o korupci. Ludvík zde vysvětluje, jak se v takzvané „soutěži“ vybírají firmy dodávající materiál. Popisuje, jak se akorát dokola střídají vítězové a všichni to vědí, včetně primářů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Petr Sehnoutka informuje o obhajobě ředitele motolské nemocnice Miloslava Ludvíka

Pokračování však již zveřejněný sestřih neobsahuje – zde naopak ředitel varuje, že takové falšování výběrového řízení musí v zájmu šetření nemocnice skončit.

„Ludvík šéfuje Motolu už jedenáctým rokem. A přestože na nahrávce hovoří o tom, že ho jeho osobní kamarádi z řad dodavatelů o podivných praktikách informují, podal za tu dobu jen dvě trestní oznámení,“ říká Sehnoutka.

Vymlouvá se prý na to, že nemá žádné konkrétní informace, všichni si stěžují jen neoficiálně, k vyšetřování nebo soudu to dohnat nechtějí. Bojí se podle Ludvíka o kontakty a práci.

Ředitel však podle Sehnoutky nemusí podávat jen trestní oznámení. Může takové praktiky řešit z titulu své funkce sám v nemocnici.

Lucie Maňourová, Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme