Ředitel motolské nemocnice se ohradil vůči uniklému videu

Ředitel jedné z největších českých nemocnic v pražském Motole Miloslav Ludvík tvrdí, že jeho výroky, ve kterých na uniklém interním videu hovořil o podivném hospodaření nemocnice, jsou překroucené a přestřihané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Ludvík vysvětlil financování biologické péče | Foto: Šárka Ševčíková

Na videu primářům třeba zdůrazňuje, jak je důležité se starat o prominenty - úředníky a politiky, kteří rozhodují o financích pro nemocnici. Dopoledne novinářům pustil v nemocnici video nesestříhané.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Petr Sehnoutka v Ozvěnách dne informuje o vyjádření ředitele Ludvíka k uniklému intrnímu videu

Podle Ludvíka jde o část ukradeného hodinového záznamu vytrženou z kontextu. Proto zatím pustil 10minutové video, kde jsou sporné pasáže o prominentech, tedy o ředitelských ‚kuliších‘ a o korupci při výběrových řízeních v širším kontextu.

Ze záznamu vychází, že šlo o debatu v odlehčeném tónu a ředitel na originálu také varuje, že korupci bude tvrdě potírat pod osobní sankcí. Dodává také, že Motol byl první nemocnicí, která zavedla elektronické aukce, a snížily se tak nákupní ceny v tendrech.

Nicméně ředitel dosud nevysvětlil svá tvrzení z videozáznamu, že ví o zmanipulovaných zakázkách a že tito dodavatelé jsou jeho blízcí přátelé.

Milan Kopp, Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme