Ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů: Mám mezi kamarády i bývalé spolupracovníky StB

Desítky tisíc dokumentů z Archivu bezpečnostních složek budou mít od pondělí možnost si zájemci prohlédnout v badatelnách Ústavu pro studium totalitních režimů v elektronické podobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Žáček | Foto: Marián Vojtek

Databáze obsahuje elektronické archiválie velitelství bývalé Státní bezpečnosti nebo útvarů SS a gestapa. Vše je přístupné k bádání veřejnosti.

Ředitel ústavu Jiří Žáček ale v Dvaceti minutách Radiožurnálu přiznal, že on si své kamarády nelustruje. Přesto ví, že někteří s komunistickou Státní bezpečností spolupracovali.

"Tak neprověřuji, nejsem ten typ, který by v databázích hledal nějaké věci. Používám je k účelům badatelským. Mám mezi kamarády i bývalé spolupracovníky Státní bezpečnosti."

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme