Ředitel věznice Bory odvolán; vrazi stále na útěku

Generální ředitel vězeňské služby Luděk Kula odvolal s okamžitou platností ředitele plzeňské věznice Bory, informovala Česká televize. Z trestnice včera uprchli dva nebezpeční vězni - Roman si odpykával trest za vraždu německého starosty a obchod s drogami a Rostislav Roztočil za vraždu egyptského studenta. Muži utekli z vnitřního pracoviště věznice v nákladním voze, zabaleni v paletě a je jisté, že měli komplice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Vězeňská služba přiznala, že trestanci utekli z vězení ukryti na nákladním voze v paletách a pomáhala jim přitom třetí osoba. "Oba dva jsou ve výkonu trestu za trestné činy vraždy. Jedná se o Rostislava Roztočila, 58letého hledaného vězně, 180 centimetrů vysokého, který má pleš a modrozelené oči. Druhý je 29letý Roman Čabrada, 186 centimetrů vysoký, má hnědé vlasy, hnědé oči a tetování po celém těle," sdělila policejní mluvčí Ilona Týmlová.

Čabrada si odpykával trest za vraždu německého starosty a obchod s drogami, Roztočil za vraždu egyptského studenta. Tvrdí ale, že vraždu nespáchal. Jeho případem se zabýval i Spolek Šalamoun.

Ministr spravedlnosti Pavel Němec nařídil generálnímu řediteli vězeňské služby Luďku Kulovi provést kontrolu okolností útěku. V případě, že se zjistí nedbalost ze strany pracovníků vězeňské služby, ministr bude žádat přísné kázeňské, případně personální tresty. Generální ředitel Kula je připraven přijmout za útěk osobní odpovědnost - záleží na rozhodnutí ministra spravedlnosti. Ministr dopravy Milan Šimonovský ale Němce obvinil z toho, že za útěk vězňů je nepřímo zodpovědný i on.

Milan Kopp, Jana Zemanová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme