Ředitelé škol chtějí standard profese učitele

Co má umět správný učitel a jak má učit, by měl popsat nový dokument Standard profese učitele. K němu se v minulém roce spustila diskuze, kterou ale ministryně školství Miroslava Kopicová po několika měsících stopla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pedagogická fakulta Univerzity karlovy v Praze | Foto: Tomáš Adamec

Nyní ministerstvo pracuje na komplexnějším návrhu. Jeho výsledkem by měl být i popis kompetenčního profilu absolventa vysoké školy. Děkanové pedagogických fakult takový dokument považují za nutný.

"Připadá mi to dlouhé a myslím, že tady je potřeba začít velmi intenzivně podporovat to, aby se standard dokončil. Dokument je zatím připraven pro veřejnost v první a druhé diskuzi. Doufám, že se brzy dozvíme, zda se bude na něčem podobném dále pracovat, protože to nutně potřebujeme," řekla děkanka pedagogické fakulty Karlovy univerzita Radka Wildová.

V oblasti vysokého školství současně ministerstvo chystá projekt, jehož výstupem bude popis profilu absolventa vysoké školy. A pokud jde o učitele, projekt se pak propojí s další prací na standardu. Šéf Asociace učitelů základních škol Jaroslav Štercl ale po dokumentu volá v co nejbližší době.

"Nějaký standard učitelské profese prostě být musí. Ty standardy má každá profese. Měl by být standard absolventa pedagogické fakulty, stejně jako standard učitele, protože to jde proti sobě," dodává Štercl.

Klára Bílá, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme