Ředitelé věznic jednali o jejich bezpečnosti

Bezpečnostní situace ve vězeňské službě byla tématem dnešní mimořádné celorepublikové porady ředitelů věznic. Ti se zabývali především útěky ze střežených objektů v letošním roce, včetně útěku dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka z věznice Mírov na Šumpersku před 11 dny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitelka vězeňské služby Kamila Meclová na základě rozboru těchto útěků zdůraznila úkoly důležité pro další práci vězeňského personálu. Podle ní je důležité všemi prostředky předcházet selhání lidí při ostraze věznic a změnit dosavadní postupy kontrolní práce řídících pracovníků. Ti by podle Meclové měli počítat předem s nebezpečím vyplývajícím z rutiny, formálního přístupu a profesní slepoty při provádění kontrol.

Kvůli útěku na doživotí odsouzeného Kajínka, který uprchl z nejstřeženější české věznice, přišlo o místo devět lidí; mezi nimi ředitel věznice Milan Kohoutek, jeho náměstek Květoslav Vlasák, vychovatel, zástupce vedoucího vězeňské stráže, dva vrchní inspektoři a dozorci. Meclové snížil ministr spravedlnosti osobní ohodnocení.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme