Ředitele všech nemocnic Ústeckého kraje čeká odvolání

Ředitelé všech pěti nemocnic, spadajích pod Ústecký kraj, na konci května končí ve svých funkcích. Nečekaně je odvolalo představenstvo společnosti Krajská zdravotní, pod kterou nemocnice v Ústí nad Labem, Mostě, Chomutově, Děčíně a Teplicích patří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice | Foto: Marián Vojtek

Informaci o odvolání ředitelů nemocnic potvrdil Radiožurnálu mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra: "Představenstvo Krajské zdravotní rozhodlo o odvolání ředitelů odštěpných závodů společnosti, a to všech pěti nemocnic od Děčína po Chomutov."

Důvodem odvolání bylo špatné hospodaření i vedení personálu a komunikace s pacienty, říká předseda představenstva Krajské zdravotní, krajský radní Petr Benda (ČSSD):

"Pokud jsem hovořil o hospodaření, tak jsem měl na mysli nemocnici v Mostě. Pokud jsem hovořil o přístupu k lékařům, sestřičkám a pacientům, měl jsem na mysli nemocnici v Teplicích. V těch ostatních nemocnicích, ať je to Chomutov, Ústí nad Labem nebo Děčín, tak tam jsou také určité rezervy i v těchto oblastech, ale nejsou nejhorší."

Ředitelé nemocnic nechtěli své odvolání komentovat. Pouze ředitel nemocnice v Děčíně Václav Čečák řekl, že se přihlásí do výběrového řízení. To vyhlásí Krajská zdravotní už v pondělí.

"2. března 2009 bude vyhlášeno standardní výběrové řízení na obsazení postů ředitelů všech pěti nemocnic. To znamená, že chod nemocnic bude zajištěn do 31. května 2009," uvedl mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Podle předsedy představenstva Krajské zdravotní Petra Bendy se všichni odvolaní ředitelé mohou do výběrového řízení přihlásit. Nevyloučil přitom, že by některý z nich mohl ve své funkci zůstat.

"Pokud bude vyhodnocen jako nejvhodnější, tak mu nebudou kladeny žádné překážky. Ale nepředpokládám, že by se to stalo ve všech pěti případech," uvedl Benda. Podle něj by noví ředitelé měli být z okresu, ve kterém nemocnice stojí, aby dobře znali své prostředí.

Odvolání ředitelů nemocic věnoval v podvečerním Radiofóru svou poznámku Radko Kubičko. Zvukový záznam najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Přečtěte si také, jak to bylo ve Středočeském nebo Plzeňském kraji:
Hejtman Rath chce zpátky nemocnice v kraji a omluvu od Reflexu
Plzeňský kraj odvolal ředitele všech 12 sociálních zařízení
Nový středočeský hejtman David Rath mění vedení krajských nemocnic
Kontroly nemocnic ve Středočeském kraji chystá budoucí hejtman David Rath

Gabriela Hauptvogelová, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme