Ředitelem FTV Premiéra bude M. Dvořák

Novým generálním ředitelem společnosti FTV Premiéra, která drží licenci na vysílání Primy, bude od zítřka oficiálně bývalý marketingový ředitel Českého Telecomu Martin Dvořák. Současná ředitelka této televizní stanice Kateřina Fričová v pátek oznámila svoji rezignaci. Po tříletém působení v čele Primy ji zdůvodnila neshodami s držitelem licence, kterou fakticky ovládla společnost GES Holding.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odchod z Primy ke konci listopadu oznámil i její současný programový ředitel Petr Koliha. „O jeho nástupci není dosud rozhodnuto,“ sdělila mluvčí Primy Natálie Lišková, která z managementu společnosti FTV Premiéra také odchází. TV Premiéra v odpoledním tiskovém prohlášení zdůraznila, že odchod ředitelky Fričové s Kolihou nijak neovlivní vysílání televize ani její program. Uvedla, že její jednatel Marek Šoltés jmenoval Dvořáka do nově ustavené pozice generálního ředitele s účinností od 1. listopadu.

Kvůli otazníkům kolem držitele licence, jehož stoprocentním vlastníkem byla dříve Investiční a poštovní banka, zahájila v létě Rada pro rozhlasové a televizní vysílání správní řízení pro podezření z nezákonného převodu vysílacího oprávnění. Řízení sice minulý týden zastavila, ale bližší informace zatím odmítá uvést.

Ke své budoucí činnosti Fričová, která má bohaté zkušenosti z České televize i Novy, zatím nic bližšího nesdělila.„Žádná konkrétní jednání o mém dalším pracovním působení zatím nevedu,“ uvedla Fričová na dotaz, který se týkal i spekulací o údajných jednáních o jejím případném nastoupení do čela České televize.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme