Ředitelství silnic a dálnic nemá na výkup pozemků pro rychlostní silnici R35

Kvůli rychlostní silnici R35 vykoupí Ředitelství silnic a dálnic tisícovku pozemků - peníze na to ale zatím nemá. Výstavbu brzdí ale i další problémy. Na většinu trasy totiž zatím stále není územní rozhodnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dočkáme se R35? | Zdroj: ČTK

Bohumil Vebr z Ředitelství silnic a dálnic to ale považuje za výhodu, protože peníze na pozemky by v době krize stejně chyběly: " Problém by nastal, pokud bychom letos potřebovali prostředky, které nejsou, tak bychom museli zastavit vyjednávání s vlastníky. My ale máme dokumentaci v takovém stavu, že nepotřebujeme vykupovat pozemky. Dokonce ani nemůžeme - nemáme územní rozhodnutí."

Přehrát

00:00 / 00:00

Bohumil Vebr z Ředitelství silnic a dálnic vysvětluje, proč je výhodou, že ještě nejsou finance na výkup pozemků pro R35

K získání územního rozhodnutí dojde podle Vebra zřejmě ještě tento rok: "Letos bude dokončena dokumentace pro územní rozhodnutí a projednána v letošním roce. Takže my předpokládáme, že bychom na konci tohoto roku mohli mít územní rozhodnutí a pak bychom mohli zahájit výkupy pozemků. Takže jde opravdu o finanční prostředky na příští rok."

Na několika úsecích stále není jasné, kudy má rychlostní komunikace přesně vést. Kromě Liberckého kraje je problém i kolem Litomyšle, kde severní variantu obchvatu nahradila jižní a následně kompromisní středová. Proti té se ale bouří soukromý zemědělec Jan Vaňous, přes jehož pozemky má silnice vést. Další komplikací může být napojení silnice R43 u Moravské Třebové, které se v poslední době začalo také zpochybňovat.

Milena Dvořáková, Zuzana Walterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme