Ministr Kremlík odvolal šéfa Ředitelství silnic a dálnic Kroupu, nahradí ho Kováčik z dopravního fondu

Zprávu o změně na vedoucím postu zveřejnilo ministerstvo dopravy v pátek po poledni. Dosavadnímu řediteli Janu Kroupovi ministr Vladimír Kremlík (za ANO) poděkoval za jeho práci. Od Kováčika očekává zefektivnění práce a správnou a rychlou přípravu dopravních staveb.

Praha (Aktualizováno: 14:25 3. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Kremlík | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ministr dopravy Kremlík v tiskové zprávě uvedl, že od Kováčika očekává hlavně zefektivnění práce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). „Od nastupujícího generálního ředitele očekávám nový impuls k zefektivnění práce ŘSD, dopravní stavby je třeba dobře připravit, správně nastavit smlouvy a důsledně dohlížet na jejich plnění, musí také dbát na kvalitu staveb,“ řekl Kremlík. 

„Je potřeba nastavit účinné řídící i kontrolní mechanismy a projektové řízení, měl by také zvážit celkovou transformaci ŘSD,“ dodal Kremlík.

Podle mluvčího ministerstva dopravy Jakuba Stadlera má nový šéf ŘSD také zlepšit spolupráci s policií a kraji při mimořádných situacích a lépe informovat veřejnost. „Ministr také uvítá, pokud dosavadní šéf Ředitelství silnic a dálnic v resortu dopravy dál zůstane,“ řekl Radiožurnálu Stadler. 

Pavol Kováčik doposud působil jako předseda dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury, na ministerstvu dopravy byl členem expertního týmu pro přípravu projektu D4. Dříve působil také jako investiční ředitel Národní dálniční společnosti nebo jako předseda představenstva Inženýrských staveb Košice. 

‚Jsem unavený‘

Sám Kroupa pro Českou televizi uvedl, že odvolání očekával: „Signalizoval jsem už bývalému ministrovi Ťokovi, že jsem unavený a že bych byl rád, kdybychom se bavili o tom, jak dál pokračovat,“ uvedl Kroupa.  

S ministrem Kremlíkem se Kroupa podle svých slov zná: „Odešel jsem po vzájemné domluvě,“ dodal.

Potvrdil také, že by si ministr Kremlík přál, aby v rezortu zůstal. „Ale momentálně sleduju spíš to, že se potřebuju dostat do rozumného zdravotního stavu a psychické pohody. Dám si dva měsíce dovolenou a pak popřemýšlím, co dál,“ řekl Kroupa pro Českou televizi.

cha, vvr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme