Referendum ČSSD o nástupci Václava Havla začalo

Sociální demokraté odstartovali tzv. primární prezidentské volby. Nejen členové strany, ale i ostatní zájemci mají během následujících pěti týdnů možnost podpořit jednoho ze čtyř kandidátů na funkci prezidenta, o nichž se v ČSSD uvažuje. Jsou jimi exministr spravedlnosti Jaroslav Bureš, ombudsman Otakar Motejl, profesor Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Martin Potůček a expremiér a dlouholetý předseda strany Miloš Zeman.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logo ČSSD | Foto: Jan Rosenauer

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí ČSSD Jiří Hron, už dnes je v sídle sociálních demokratů - pražském Lidovém domě - otevřeno volební centrum. "Tam si občané mohou vyzvednout hlasovací lístek se jmény námi navrhovaných kandidátů a vložit do volební schránky. V krajských a okresních městech se dnes dozvědí, ve kterých dnech během dalších pěti týdnů budou okresní organizace ČSSD organizovat veřejnou občanskou anketu."

Referendum o sociálně-demokratickém kandidátovi na úřad hlavy státu potrvá do 25. listopadu. V pátek 29. listopadu pak bude oznámen jeho výsledek. O tom, koho nejsilnější vládní strana nakonec do boje o prezidentský úřad vyšle, podle mluvčího Hrona ale rozhodne Ústřední výkonný výbor ČSSD, který se sejde 7. prosince. Nynější referendum má totiž jen doporučující či konzultační charakter. "To znamená, že Ústřední výkonný výbor nakonec rozhodne samozřejmě suverénně, ale s přihlédnutím k výsledkům toho referenda," dodal mluvčí.

Petr Doležel, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme