Reformátoři zvažují odchod z plzeňských práv. Nevěří novému senátu

Zástupci někdejšího reformního týmu bývalého děkana plzeňských práv Jiřího Pospíšila pochybují, že nově zvolený akademický senát umožní dokončení reforem na fakultě. Nedůvěřují členům učitelské části senátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

Například podle bývalého proděkana Karla Eliáše neměli čtyři znovuzvolení senátoři vůbec kandidovat. Nový akademický senát plzeňských práv byl zvolen tento týden - a podle rektorky Ilony Mauritzové legitimně.

Jedním z těch, kteří pochybují o reformním úsilí části nového senátu, je i učitel tamní právnické fakulty a náměstek ministra spravedlnosti František Korbel. Jak řekl v pořadu Stalo se dnes, vedou ho k tomu výsledky voleb do akademického senátu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci na plzeňských právech mluvil František Korbel ve Stalo se dnes

„Ty volby byly sice legální, proběhly v souladu se všemi předpisy, ale jejich výsledek svědčí o tom, že na fakultě je stále poměrně výrazná většina učitelů, která je více či méně spojena ještě s tím minulým obdobím během děkanátu docenta Kindla a doktora Zachariáše. A tato většina si pokračování změn jednoduše nepřeje,“ tvrdí Korbel.

Jak se bude situace na plzeňských právech dál vyvíjet, podle něj ale zatím nelze odhadnout.

„První signály nasvědčují tomu, že reformní proudy sdružené zejména kolem profesora Eliáše a kolem katedry civilního práva a katedry správního práva utrpěly těžkou prohru a množství nejlepších akademiků, s nejlepší publikační činností a největšími ekonomickými přínosy pro fakultu - díky publikaci, zvažuje odchod.“

A stejně uvažuje i sám Korbel. „Já nepochybně dokončím úkoly pro paní rektorku, čili proces odebírání podvodně nabytých diplomů, ale pokud jde o mou roli učitele na katedře správního práva, tak uvažuji rovněž o odchodu,“ potvrdil ve vysílání Radiožurnálu.

Jan Richter, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme