Regionální sněmy ODS podporují nejčastěji Zahradila

Regionální organizace ODS se neshodují v tom, koho za necelé dva týdny na mimořádném volebním kongresu strany ve Františkových Lázních podpoří jako kandidáta na post předsedy po odcházejícím Václavu Klausovi. Největší podporu mají po osmi sněmech regionálních organizací místopředsedové Jan Zahradil a Petr Nečas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Zahradil | Foto: ODS

Už o víkendu vyslovili místopředsedovi Janu Zahradilovi podporu pražští členové ODS a jeho kolegovi Petru Nečasovi zase jihomoravští občanští demokraté. Nečas dnes nečekaně bodoval i v Moravskoslezském kraji, kde mu občanští demokraté dali přednost před kandidátem z regionu, šéfem senátorského klubu Mirkem Topolánkem, kterého naopak podpořila liberecká ODS.

Zahradil zase získal další podporu pro svou kandidaturu na místo šéfa strany v Ústeckém kraji a také Plzeňském kraji. Kromě Zahradila, Nečase a Topolánka se o vedení strany uchází ještě místopředsedkyně sněmovny Miroslava Němcová. Ta získala podporu regionálního sněmu ODS v jejím domovském kraji Vysočina.

Na regionálním sněmu ODS v Hradci Králové však dnes nepadlo ani jedno jméno, jen o málo jiná byla situace v Olomouci. "Regionální sněm Olomouckého kraje o pozici předsedy nezaujal žádné doporučující stanovisko a nechal na uvážení delegátů, kteří pojedou na kongres, aby se rozhodli," potvrdil předseda tamní organizace Ivan Kosatík. Jasno má ale olomoucká ODS v tom, že ve volbách místopředsedy podpoří dosavadního místopředsedu Ivana Langra.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme