Registr vozidel běží. Jestli ministr Dobeš zůstane, ukážou další dny

I po dnešku zůstane ministrem dopravy Pavel Dobeš ze strany LIDEM. Registr vozidel totiž zatím funguje, premiér Petr Nečas proto Dobeše neodvolá. To se ale může příští týden změnit. Premiér řekl, že je důležité, aby systém běžel i v dalších pracovních dnech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Pavel Dobeš slíbil rezignovat, pokud do dnešního dne registr nebude plně fungovat

Ministr dopravy Pavel Dobeš slíbil rezignovat, pokud do dnešního dne registr nebude plně fungovat | Zdroj: ČTK

„Jde především o to, aby když lidé přijdou a chtějí provést nějaký úkon, byli obslouženi. Já pevně věřím, že se tak bude dít. Pokud ne, tak by samozřejmě byla politická odpovědnost vyvozena,“ řekl Nečas.

Podle kritiků dnes není úřední den, a registr je proto zatížený jen z části. Jak bude fungovat v plné zátěži, se ukáže až v pondělí. Dobešova stranická šéfka a vicepremiérka Karolína Peake věří, že systém bude bez problémů i v dalších dnech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vicepremiérka ze stranu LIDEM Karolína Peake v poledních Ozvěnách dne

„Jak se zdá, tak pan ministr plně využil lhůtu, kterou mu dal pan premiér. Centrální registr vozidel šlape, je ale potřeba si říci, že větší nápor asi zažije příští týden v klasické úřední dny,“ připustila Peake.

„Nechci říkat, že je pan Dobeš v nějaké podmínce, a rozhodně to není tak, že budeme čekat na jakýkoli nedostatek registru, abychom pak navrhovali ministrovo odvolání,“ dodala šéfka strany LIDEM.

Podle komentátora Radiožurnálu Petra Nováčka neměl Dobeš 'zrovna ideální vztahy' s Peake už v době, kdy oba ještě byli ve Věcech veřejných.

„Z té doby ještě je výrok Karolíny Peake, že Pavlu Dobešovi příliš nerozumí a že mu příliš nedůvěřuje. Teď jsou v jiné straně, ve straně LIDEM, která je stále ještě ve stádiu zrodu, a předsedkyní toho výboru, který ji zakládá, je právě vicepremiérka Karolína Peake.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Přežil ministr Dobeš protentokrát svou politickou smrt? Téma pro komentátora Radiožurnálu Petra Nováčka

„Chci tím říct, že Karolíně Peake musí velmi záležet na tom, jaký obraz ta strana – teprve vznikající – ve veřejnosti zanechává, a že to, co se přihodilo s registrem motorových vozidel, za který ručí ministr této strany Pavel Dobeš, ten obraz ve veřejném mínění velmi kazí,“ poznamenal komentátor ve Stalo se dnes.

Nový registr vozidel od svého spuštění 9. července pravidelně kolaboval. Situace se zlepšila až včera. Premiér dal v úterý Dobešovi ultimátum - registr musí do dneška fungovat, jinak ministr opustí vládu.

Igor Maňour, mta, Martina Spěváčková, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme