Registr vozidel bude zřejmě spravovat společnost O2

V zakázce na další tříletý provoz registru vozidel vybralo ministerstvo dopravy společnost O2. Nahradit má od října dosavadního provozovatele registru, kterým je firma ICZ. Registr vozidel opakovaně zkolaboval v létě 2012 a poté se řadu měsíců potýkal s problémy a byl pomalý.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Společnost O2 zvítězila s cenou zhruba 40 milionů korun za celé tříleté období. Úřad původně očekával, že jej provoz registru za tři roky vyjde na 140 milionů. Teď běží lhůty na odvolání uchazečů, pak ministerstvo podepíše s vítězem smlouvu.

Operátor O2 už teď s elektronickými registry dopravního resortu pracuje a zajišťuje pro ně datový přenos. Součástí smlouvy má být i vylepšení systému a zajištění školení úředníků k snazšímu přechodu na nové funkce, které bude registr mít.

"Potřebujeme vylepšit některé funkce registru a zajistit spolehlivý provoz. Za samozřejmé považuji, že chceme odpovídající službu koupit co nejvýhodněji," uvedl při vypsání zakázky ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Centrální registr vozidel vyřizuje žádosti spojené s přihlašováním a odhlašováním automobilů. ICZ nahradil dřívějšího provozovatele registru, firmu ATS Telcom. Ta systém spravovala od léta 2012, kdy registr přešel pod ministerstvo dopravy. Komplikovaný přechod z jednoho úřadu na druhý způsobil dlouhé fronty žadatelů o změny v registru na přepážkách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme