Registr vozidel od rána funguje, zatížení ale není maximální

Registr vozidel od rána funguje. Na řadě jeho pracovišť ale není úřední den, takže není možné ověřit, jak systém pracuje při maximálním zatížení. Do dnešního dne dal premiér Petr Nečas z ODS ministru dopravy Pavlu Dobešovi z LIDEM termín k odstranění závad v provozu registru. Pokud i tentokrát selže, bude muset ministr vládu opustit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek

V Praze například úředníci zpracovávají takzvaná hromadná podání od zprostředkovatelů z předchozích dnů a pracovní doba je prodloužena do 15 hodin. Registry fungují podle informací Radiožurnálu i v Ostravě, Zlíně a Brně. Obdobná je situaci i v Pardubicích, Jihlavě a Karlových Varech.

Například v Brně ale systém funguje pomaleji než ten původní. Navíc přednostně odbavují odmítnuté klienty z minulých dní. Pořadové lístky pro nově příchozí tak byly pryč už pět minut po otevření úřadu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v Pardubicích mluvil na Rádiu Česko Vladimír Bakajsa z tamního dopravním inspektorátu a funkčnost nového systému zhonotil i náměstek ministra dopravy Ivo Toman

I přesto v Brně někteří klienti po týdnech vyřešili svůj problém s vlastnictvím vozidla. Pan Miloš Kuba se snažil tři týdny přepsat přívěsný vozík na dceru a dnes se mu to podařilo. Trvalo to 55 minut a byly potřeba čtyři návštěvy brněnského registru.

Neohlášené mimořádné úřední hodiny má dnes i registr vozidel v Pardubicích. Oficiálně má zavřeno, ale majitele vozidel, kteří po problémech v minulých týdnech dorazili, budou odbavovat až do 13.30.

Registr vozidel běží. Jestli ministr Dobeš zůstane, ukážou další dny

Číst článek

I tady ale lidé musejí počítat s tím, že budou dlouho čekat. Mnoho dat, která by v systému měla být, musejí úředníci zadávat ručně. Přihlásit vozidlo tak místo běžných 20 minut trvá tři čtvrtě hodiny.

Náměstek ministra dopravy Ivo Toman upozornil, že v Praze sice není na registrech úřední den, ale vyřizují se všechny hromadné žádosti od prodejců vozidel. O nějakém klidném dni proto podle něj nemůže být řeč. „Podle statistik dělá Praha nejvíc úkonů právě v pátek,“ zdůraznil Toman.

Igor Maňour, ČRo 1 - Radiožurnál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme