Registr vozidel se předvede v plném provozu, připojí se všechny obce

Centrální registr aut dnes čeká zatěžkávací zkouška. Po odstranění problémů s propojením policejních databází se k němu poprvé připojí všechny obce s rozšířenou působností. Páteční slabší provoz, kdy většina dopravních inspektorátů neměla úřední dny, systém přečkal bez kolapsu. Hrozba odchodu z vlády ale pro ministra dopravy Pavla Dobeše ze strany LIDEM trvá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek

Pokud aplikace v plném provozu selže, premiér se chystá Dobeše odvolat.

„Nestačí, aby to běželo v pátek a v pondělí to začalo znovu kolabovat. Ta podmínka byla stanovena, že nejpozději od pátku musí ten systém běžet. Pokud ne, tak pan ministr Dobeš musí podat demisi, respektive by byl mnou navržen k odvolání,“ vysvětlil Petr Nečas.

Také podle vicepremiérky Karolíny Peake je důležité, aby systém bezproblémově fungoval i dál: „Pan ministr využil lhůtu, kterou mu pan premiér dal. Zdá se, že došlo k nápravě. Uvidíme, jestli registr obstojí i před větší zátěží.“

Vedoucí pražského odboru dopravy Josef Mihalík si ale myslí, že naplno prověří registr až řidiči po prázdninách.

„Stoprocentně to vyzkoušíme, až ten nápor bude velký a my budeme muset dělat opravdu jenom pro ty, kteří přijdou, a vyzkoušíme vlastně všechny úkony. Pak se ten systém zatíží daleko víc a pak uvidíme, jestli opravdu to je stoprocentní. To si myslím, že bude po prázdninách,“ uvedl.

Martin Drtina, Tomáš Medek, Věra Pfeifferová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme