Od rána se k očkování zaregistrovalo 100 tisíc lidí nad 70 let. Proočkováno je čtvrt milionu lidí

K očkování proti nemoci covid-19 se po dnešním spuštění registračního systému zaregistrovalo 100 tisíc seniorů starších 70 let. Na twitteru to uvedl tým Chytré karantény. Sedmdesátníků je v Česku zhruba milion. Nově mohou od pondělí hlásit k očkování své pacienty i praktičtí lékaři.

Praha (Aktualizováno: 11:16 1. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do konce února bylo podle dat ministerstva zdravotnictví vykázáno očkování u 183 253 lidí starších 80 let, což představuje dvě pětiny všech seniorů této věkové kategorie | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Od 15. ledna se mohou registrovat k očkování lidé starší 80 let, kterých je zhruba 440 000. Od února přibyla možnost registrace také pro zdravotníky a od soboty pro učitele.

Za první den se přihlásilo přes 100 tisíc učitelů. Celkem se podle Chytré karantény k pondělí registrovalo 390 195 lidí, z toho 204 056 lidí má rezervaci termínu očkování.

Naočkováno čtvrt milionu

Podle dat ministerstva zdravotnictví má plné očkování dvěma dávkami ukončeno zhruba 240 000 lidí. Celkem zdravotníci vykázali přes 653 000 dávek očkování.

Do konce února bylo podle dat ministerstva zdravotnictví vykázáno očkování u 183 253 lidí starších 80 let, což představuje dvě pětiny všech seniorů této věkové kategorie.

Registraci provedlo přes 228 000 seniorů 80+, tedy asi polovina. Pracovníci ve školství představují podle ministerstva více než 118 000 registrací a zdravotníci téměř 29 000 registrací.

Logický vývoj situace i pomalé očkování. Zahraniční média si všímají nových opatření v Česku

Číst článek

Kromě těchto skupin je očkování přístupné také klientům a pracovníkům v sociálních službách, pracovníkům kritické infrastruktury jako hasičům, policistům, záchranné službě či energetikům, ale také medikům a dobrovolníkům.

Jak na to?

Lidé, kteří se chtějí registrovat, na webu nejprve vyplní telefonní číslo, na které jim přijde SMS zprávou kód. Po jeho zadání se mohou k očkování registrovat.

Formulář vyžaduje vyplnění jména, adresy, kódu zdravotní pojišťovny a čísla pojištěnce, které u českých občanů odpovídá rodnému číslu. Vyberou také ze seznamu očkovacích míst to, kde se chtějí nechat očkovat.

Až bude na jejich preferovaném místě volný termín, přijde druhá SMS zpráva s kódem, který umožní termín zarezervovat. Od odeslání zprávy je třeba kód využít do 72 hodin. Další variantou registrace je telefonát na linku 1221.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme