Na očkování se hlásí starší 40 let. Systém v noci nefungoval, přesto se jich zaregistrovalo přes 100 tisíc

Registrační systém pro očkování proti covidu měl po půlnoci asi 50minutový výpadek. Lidem, kteří chtěli využít možnost se registrovat, systém neumožňoval webové stránky otevřít, později byly problémy i se SMS zprávami s PIN. Od půlnoci na pondělí mají možnost se k registraci na očkování hlásit lidé nad 40 let. Tým Chytré karantény, který registrace k očkování spravuje, ráno na twitteru uvedl, že se za výpadek omlouvá.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 9:10 17. 5. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkovací systém hlásil asi hodinu výpadek

Očkovací systém hlásil asi hodinu výpadek | Zdroj: Twitter Hlídač státu

Agentura ČTK popsala, že stránka nefungovala zhruba do 00.50. V některých případech nebylo možné vyplnit PIN, jindy nepřišla SMS. Nakonec systém spadl s tím, že probíhá údržba systému. Že systém nefungoval potvrzují i uživatelé sociálních sítí.

Chytrá karanténa ráno před 7.00 na twitteru uvedla, že problém je vyřešený. Všem lidem, kterým přihlášení zkomplikovali, se omluvili. „Doposud se registrovalo přes 34 tisíc zájemců,“ dodali. O půl deváté ráno už Chytrá karanténa hlásila více než 100 tisíc registrovaných v nově otevřené kategorii.

OČKOVÁNÍ. Registrace pro všechny nad 40 let jede. Doposud se registrovalo přes 34 tisíc zájemců. A to i přes krátký výpadek, který jsme měli krátce po půlnoci. Problém jsme vyřešili, ale i tak se omlouváme všem, kterým jsme tím zkomplikovali přihlášení. Nyní již vše jede.

06:49 – 17. 05. 2021

4 72

Od půlnoci z neděle na pondělí mají možnost hlásit se k očkování lidé starší 40 let. V této věkové skupině jich v Česku žije více než 923 000.

Dosud jim mohli zdravotníci vakcínu podat jen v případě, že pracovali ve školství, zdravotnictví, sociálních službách nebo kritické infrastruktuře nebo měli nějakou z chronických nemocí. Dokončené očkování má v tomto věku už téměř 59 000 z nich.

K registraci čtyřicátníky vybízel před půlnocí na twitteru premiér Andrej Babiš (ANO). „Pokud je vám 40 plus, zaregistrujte se právě teď na očkování. Jste silná skupina a doufám, že vezmete registrace útokem,“ uvedl.

Pokud je vám 40 plus, zaregistrujte se právě teď na očkování. Jste silná skupina a doufám, že vezmete registrace útokem 😎
registrace.mzcr.cz

00:01 – 17. 05. 2021

10 268

Kvůli výpadku systému v pondělí ráno ministerstvo zdravotnictví nezveřejní ani data o nově nakažených v Česku. Martin Komenda z Ústavu zdravotnických informací a statistiky na twitteru oznámil, že aktualizace proběhne během pondělí.

Kolem půl deváté ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo, že v neděli testy v Česku potvrdily 257 případů covidu. To je nejmenší nedělní přírůstek od konce letních prázdnin. Za sobotu bylo případů 598.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme