Registry vozidel se napojily na evidenci obyvatel. Systém by to mělo zrychlit

Problémy s registry vozidel by mohly skončit. Přes noc je ministerstvo dopravy napojilo na základní registry. Tím by se měla výrazně ulehčit práce úředníků a zrychlit tak vyřizování žádostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek

Úředníci totiž nově zadají do systému rodné číslo řidiče nebo IČO firmy a aplikace doplní zbytek údajů sama. Náměstek ministra dopravy Miroslav Drobný se nebojí, že by propojení registrů vyvolalo kolaps systému.

„Výsledek zátěžového testu tak, jak byl proveden na obou stranách systému, to znamená na centrálního registru vozidel a informačního systému základních registrů, byl ten, že ani v extrémní variantě neohrožuje funkčnost obou dvou systémů,“ uklidňuje náměstek ministra dopravy Miroslav Drobný.

Kvůli nefunkčním registrům vozidel už z ministerstva dopravy odešli jak jeho šéf Pavel Dobeš, kterého nyní nově nahradil Zbyněk Stanjura, tak Dobešův náměstek Ivo Toman.

Propojení registrů vozidel s evidencí obyvatel, pokud systém nezkolabuje, by mělo konečně systém zrychlit tak, že úředníci odbaví stejný počet žádostí, jako před začátkem července, tedy ve staré aplikaci.

Na ostrý provoz spuštění registrů dohlížel ráno na pražském Bohdalci náměstek Miroslav Drobný. Napojení obou registrů minimálně ráno pracovalo dobře. Pořád ale nefunguje technická stránka registrů – některé údaje jsou buď zadané špatně, nebo tam nejsou vůbec. Vše se zatím musí doplňovat ručně.

Petr Medek, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme