Rekonstrukce střelby před mosteckým klubem

Dvanáct očitých svědků se spolu s policisty sešlo před mosteckým klubem Neprakta, kde proběhla rekonstrukce nedávného napadení ochranky klubu skupinkou mladíků. Při incidentu v noci z 26. na 27. prosince se tam střílelo a výsledkem byli dva mrtví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní akce | Foto: Jan Rosenauer

"Rekonstrukce má ukázat průběh té události v reálných podmínkách; byli obviněni čtyři lidé z výtržnictví, to stále platí, a teď ta rekonstrukce má ukázat, kde vlastně aktéři stáli, má se zabývat také otázkou zbraní a měla by vnést do vyšetřování události nějaký posun," vysvětlila smysl dnešní rekonstrukce mluvčí Krajské policejní správy v Ústí nad Labem Jarmila Hrubešová.

K objasnění případu by měla přispět i bezplatná linka, kterou policie zřídila pro případné svědky. "Za první tři dny provozu linky se na ni ozvalo 16 lidí, v provozu bude až do 6. února."

Jestli měly zasáhnout dvě policejní hlídky, které byly už před střelbou na místě, se stále vyšetřuje. "V tuto chvíli můžeme už jednoznačně říct, že policie nepochybila," uvedla krajská policejní mluvčí.

Marika Táborská, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme