Rekonstrukce vlády bez výměny lidoveckých ministrů se nelíbí zeleným

Rekonstrukce vlády by se nemusela dotknout lidoveckých ministrů. Takový je plán předsednictva strany, které vyslalo do jednání s premiérem Topolánkem čtyřčlenný vyjednávací tým. Navrhovaný postup se ale nelíbí Straně zelených.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Džamila Stehlíková | Foto: Vilém Janouš

Vyjednavači mají přesvědčit premiéra, aby lidovecké ministry nechal nadále ve svém kabinetu a dosavadních pozicích. Důvody vysvětluje místopředseda KDU-ČSL Marián Hošek: "Jenom se domníváme, že v tuto chvíli by nemělo být zásadně hýbáno zejména s našimi ministry, protože se neprokázalo, že by některý z nich byl posuzován významně negativně, takže v tomto smyslu se domnívám, že by naši ministři měli ve vládě zůstat."

S takovým postupem ale nesouhlasí Strana zelených. Podle ministryně Džamily Stehlíkové se změny musí dotknout všech tří vládních stran: "Není možné, aby změny proběhly v ODS a ve Straně zelených a nedotkly se strany lidové. Ten formát není ani v koaliční smlouvě, považuji to pro Stranu zelených za nepřijatelné."

Schůzka lidoveckých vyjednavačů s premiérem by měla být v nejbližších dnech. Očekává se, že informace o dalším možném vývoji zazní už na jednání Celostátního výboru KDU-ČSL v pondělí v Lipnici nad Sázavou.

Milan Kopp, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme