Rekonstrukce vraždy Michala Velíška přinesla nové skutečnosti

Za asistence asi čtyřiceti policistů proběhla v Praze na Karlově náměstí rekonstrukce vraždy střihače televize Nova Michala Velíška. Začala krátce po desáté dopoledne na pražském Karlově náměstí a trvala asi dvě hodiny. Po tu dobu byla uzavřena část parku. Obviněný David Lubina měl neprůstřelnou vestu, protože se policie obávala, aby se nestal cílem útoku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rekonstrukce střelby na Karlově náměstí | Zdroj: ČTK

Podle mluvčího pražské policie Petra Bernáška rekonstrukce přinesla nové informace k objasnění celého případu. Jaké ale odmítl uvést s odkazem na probíhající vyšetřování.

"Účelem rekonstrukce bylo ověření výpovědi obviněného, který byl na místě v přítomnosti svého právního zástupce. Policejní rekonstrukce se rovněž účastnili čtyři svědci a my můžeme říct, že přinesla další podklady pro znalecké zkoumání. Informace, které jsme získali, se pak mohou stát jedním z důkazů v soudním procesu," řekl Českému rozhlasu Bernášek.

K osudovému setkání Michala Velíška s Lubinou došlo 13. září, když se zastal napadené ženy. V parku byl na procházce s roční dcerkou v kočárku. Agresivní útočník mu prostřelil břicho a utekl. Kulka zasáhla játra a ledvinu a Velíšek zraněním po několikahodinové operaci podlehl.

Policie krátce po činu rozjela jednu z největších pátracích akcí, kterou Praha za poslední léta zažila. Speciálnímu týmu se ale podařilo vraha vypátrat až po několika týdnech, pravděpodobně na základě udání z jeho okolí.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme