Rekvalifikační kursy by měly zvýšit zaměstnanost Romů

Na jižní Moravě se možná zvýší zaměstnanost Romů. Pomůže k tomu projekt Sekce romských poradců České republiky dotovaný Evropskou unií, který dnes ukončilo prvních 13 romských absolventů. Osvědčení získali za zvládnutí počítačového rekvalifikačního kursu v Břeclavi. Projekt se rozbíhá také v Brně, Hodoníně a ve Vyškově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

monitor | Foto: Jan Rosenauer

Celkem se jednalo o 80 hodin výuky, z toho víc než polovina teorie a zbytek praxe, uvádí manažerka projektu Marta Nováková. "Plus ještě měli možnost v celém týdnu si kdykoli sem přijít a trénovat na počítači."

Účastníci by měli i nadále spolupracovat s centrem při hledání zaměstnání a pro některé kurs ještě nekončí, potvrzuje vedoucí centra v Břeclavi Tomáš Herák. "Z těchto 13 uchazečů už jsou vybraní dva nejlepší, kteří jdou do dalšího kursu - Poradce pro osobní rozvoj."

Během kursu v Břeclavi pedagogové zjistili, že se zvedá i motivace absolventů pracovat. Většinou ale nikdo z účastníků kursu - kromě nejlepšího žáka Romana Gabčo - nevěděl, jakou práci si představuje.

"Já jsem už dělal romského asistenta, i ve škole jsem dělal a v budoucnosti bych možná chtěl dělat spíš s těmi dětmi, a když ne, tak něco, co bude."

Gabriela Grmolcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme