Remek by měl předčasně opustit post velvyslance v Moskvě. Z osobních důvodů

Českou ambasádu v Moskvě by měl předčasně opustit její šéf Vladimír Remek. Podle týdeníku Respekt jsou za jeho předčasným koncem osobní důvody.

Praha / Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Remek

Vladimír Remek | Foto: Petr Hloušek / Právo / Profimedia | Zdroj: Profimedia

Čtyřletá mise měla velvyslanci skončit až příští rok, ruskou metropoli by měl ale na základě vlastní žádosti opustit už na konci tohoto roku.

Podle informací týdeníku chce Remek údajně trávit více času v Česku s rodinou, protože jeho žena se cítí odtržená od vnoučat.

Týdeník připomíná, že s působením prvního českého kosmonauta a někdejšího komunistického europoslance na ambasádě v Rusku není spojená žádná kontroverze, ale ani viditelnější úspěch.

V průběhu Remkovy mise se navíc ukázalo, že nemá u představitelů Kremlu ani u prezidenta Miloše Zemana silnou pozici. A to i přesto, že si Zeman Remka jako velvyslance v Moskvě sám vybral.

Remek například nebyl u některých oficiálních jednání Miloše Zemana s ruským kolegou Vladimirem Putinem. Místo něj prezidenta doprovázeli kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme