Reportér Radiožurnálu Jaroslav Skalický získal ocenění v Chorvatsku

Reportér Radiožurnálu Jaroslav Skalický získal v Chorvatsku cenu Zlatá penkala - tedy Zlaté plnicí pero. A to za společný projekt Českého rozhlasu a České televize Ostrava Postřehy odjinud - Chorvatsko pohledem Jaroslava Skalického.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reportér Radiožurnálu Jaroslav Skalický | Foto: Jan Pokorný

Televizní seriál si získal přízeň poroty v kategorii televizních a rozhlasových pořadů o turistice u Jadranského moře. Postřehy odjinud České televize Ostrava si získaly v České republice stálé příznivce. Vystupují v nich zahraniční zpravodajové a reportéři Českého rozhlasu.

Chorvaté pořádají tuto mezinárodní soutěž čtvrtým rokem a nazvali ji Zlaté plnicí pero, protože je symbolem novinářů a mělo být vynalezeno právě na území Chorvatska inženýrem Penkalou, po kterém získalo své chorvatské pojmenování.

A jak na natáčení v Chorvatsku vzpomíná Jaroslav Skalický? "Museli jsme tehdy projet celou zemi od Istrie až po Dubrovnik, takže bylo náročné skloubit cestování s natáčením v jednotlivých místech. Postřehy se nám tenkrát dělaly poměrně dobře i proto, že kameramanem byl Kiko Keteleš, který pochází z Chorvatska. A mně zase v přípravě scénářů i výběru témat a konečně i míst pro natáčení pomohly zkušenosti z vysílání Radiožurnálu pro české turisty v Chorvatsku."

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme