Nařčení Wollnera z obtěžování bude řešit policie. Proti novináři vypovídalo před komisí České televize 13 lidí

Pražská policie se bude zabývat nařčením ze sexuálního obtěžování a šikany, ve kterém podle serveru HlídacíPes.org vypovídalo před interní komisí České televize nejméně 13 lidí o chování šéfredaktora publicistiky České televize Marka Wollnera. V pátek to řekl mluvčí policie Jan Daněk.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Wollner

Wollner obvinění odmítl, ve vyjádření pro HlídacíPes.org uvedl, že výpovědi zmiňované ve zprávě komise jsou „typu jedna paní povídala“ | Foto: Jana Přinosilová | Zdroj: Český rozhlas

Mluvčí České televize Karolína Blinková sdělila, že televize se seznamuje ze závěry komise a Wollner do rozhodnutí o dalším postupu nebude moderovat pořad Reportéři ČT. Wollner obvinění odmítá.

Daněk v pátek řekl, že policie se dosud případem nezabývala. „Z úřední povinnosti se jím zabývat budeme,“ doplnil. Generální ředitel České televize Petr Dvořák podle Blinkové k případu loni vytvořil komisi složenou z odborníků na právo, personalistiku a řešení stížností. Komise dokončila svou zprávu před Vánocemi.

Jakub Železný: Jsem připraven kandidovat na šéfa ČT. Nikdy jsem ale neřekl, že bych si to přál

Číst článek

Vyšetřování odstartoval e-mail další redaktorky České televize Nory Fridrichové, uvedl HlídacíPes.org. Server napsal, že před komisí vypovídalo o sexuálním obtěžování a šikaně nejméně 13 současných i bývalých zaměstnanců a externích spolupracovníků Reportérů ČT.

Advokát Tomáš Němeček serveru řekl, že se na jeho kancelář obrátilo devět lidí, kteří popisovali nestandardní Wollnerovo jednání včetně sexuálního obtěžování a šikany.

Blinková uvedla, že Česká televize se nyní musí seznámit se závěry komise a stanovit další postup. „Do ukončení těchto kroků Marek Wollner nebude moderovat pořad Reportéři ČT ani se podílet na jeho výrobě,“ dodala.

Česká televize dočasně stáhla Marka Wollnera z moderování pořadu Reportéři ČT. Informovala o tom mluvčí ČT Karolína Blinková s tím, že televize šetří nařčení moderátora z nevhodného chování na pracovišti. Wollner už dříve nařčení odmítl.

20:28 – 04. 01. 2023

8 153

Wollner obvinění odmítl, ve vyjádření pro HlídacíPes.org uvedl, že výpovědi zmiňované ve zprávě komise jsou „typu jedna paní povídala“.

Za rasistické urážky na adresu redaktora České televize hrozí až dvacetitisícová pokuta, sdělila policie

Číst článek

„Jsou vyřčené bez kontextu a ten kontext k tomu dodám ve své odpovědi na zprávu komise. Nejde o žádné sexuální harašení ani obtěžování, spíš způsob neformální komunikace bez sexuálního kontextu. Všichni mí podřízení vypovídali víceméně pozitivně, s výjimkou jednoho, což je muž, který má dlouhodobě pracovní problémy,“ uvedl.

České televize podle mluvčí dostala také podnět upozorňující na nevhodné chování Fridrichové vůči podřízeným. „Standardně, tak jako v každém jiném podobném případě, jej nyní vyhodnocujeme a řešíme postup, jak se mu budeme věnovat,“ uvedla Blinková.

Podnět podal Wollner. „Byla to reakce na to, že mě nechala prověřovat komisí, ačkoliv spolu máme dvacetiletý vztah, u kterého člověk předpokládá, že vás dotyčná zná,“ citoval Wollnera portál iDNES.cz.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme