Republikánská mládež chce do ostravských ulic poslat své hlídky

Republikánská mládež chce vyslat do ulic Ostravy své hlídky. Pravicoví extrémisté tak reagují na prohlášení rómských organizací, které chtějí organizovat svou vlastní domobranu. Romové tvrdí, že policii nevěří a proto si chtějí své domovy bránit sami. O domobraně začali ostravští Romové hovořit poté, co čtveřice skinheadů brutálně napadla skupinu Rómů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Kleinedler z Republikánské mládeže prohlásil, že do Ostravy vyšlou na Romy své tzv. občanské hlídky. "Budeme tam posílat občanské hlídky, které tam budou monitorovat, co se tam děje v ulicích, zda tito Romové nenapadají občany, kteří vzhledem skina připomínají. Tím bych chtěl těmto hlídkám vzkázat: Chraň Bůh jestli by napadly Čecha. To, co se potom bude dít v Ostravě, se myslím nikomu nebudou líbit."

Marcus Papes z Evropského centra pro práva Romů kritizuje, že pravicoví radikálové za tyto výroky ještě nejsou ve vazbě. "Republikánská mládež v Bohumíně podněcuje k rasové nenávisti, zase s přehlížením policie." Mluvčí ostravské policie Milan Klézl se k dané situaci vyjádřil velmi opatrně. "K jednotlivým prohlášením obou stran se vyjadřovat nebudeme, abychom tak zbytečně nerozdmýchávali napjaté vztahy mezi oběma tábory. Jinak policie je samozřejmě připravena vzniklé problémy okamžitě řešit."

Martin Kleinedler z Republikánské mládeže už čelí trestnímu stíhání za podněcování k nenávisti vůči skupině osob. Tohoto rasově motivovaného deliktu se měl dopustit na demonstarci pravicových radikálů v Bohumíně.

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme