Republikou by se dnes opět mohli hnát řidiči rychlých aut

Nelegální závod pro majitele luxusních aut, kteří nedodržují pravidla silničného provozu, se po denní pauze možná opět vrací na české území. Padesátka vozidel, jejichž jezdci soutěží o tříkarátový diamant, míří ze slovenských Vysokých Tater do Čech, zřejmě ale už nezávodí. I když riskantní jízdou ohrožují ostatní řidiče, policie zatím žádný případ překročení povolené rychlosti nezaznamenala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

závod luxusních vozů | Zdroj: ČTK

ve čtvrtek ohrožovali tito řidiči ostatní účastníky silničního provozu, a proto podle Petry Srncové z Policejního prezídia budou mít dopravní policisté zvýšenou pohotovost.

"Policie bude monitorovat výskyt těchto vozidel. Zaměří se na úseky avizované trasy. Budeme však také vycházet z operativních poznatků o výskytu vozidel i na jiných než na uváděných komunikacích," uvedla Srncová. Řidiči luxusních uatomobilů míří od východních hranic naší republiky na Českolipsko. Tam na autodromu v Sosnové pojednou časovku.

Ředitel Dopravní policie Martin Červíček už dnes ale žádné problémy neočekává: "Reagujeme na základě posledních informací od našich slovenských kolegů. Podle nich byl závod na území Slovenské republiky ukončen. Předpokládáme vjezd účastníků závodu na naše území v Severomoravském kraji. Je možné, že dojde k nějaké změně, policie je na to připravená."

Martin Červíček přitom odmítá, že by jeho lidé přestupkům jezdců, na které upozorňovali v dopravním zpravodajství Radiožurnálu mnozí posluchači, jen nečinně přihlíželi. Podle našich informací jim včera policisté dali jen 3 blokové pokuty. O dalších prohřešcích ale Červíček nic neví:

"Při přítomnosti policie na silnicích účastníci závodu respektovali pravidla silničního provozu. Proto ten malý počet zadokumentovaných přestupků. Podle všeho se teď účastníci závodu po jeho ukončení na území Slovenské republiky přesouvají bezpečně zpět, to znamená, že respektují pravidla silničního provozu."

Je policie dost přísná na řidiče rychlých aut? Hlasujte v naší anketě!

Eva Kézrová, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme